Конспект заняття в молодшій групіна тему: «Особиста гігієна малюків»

Цілі: 1. Вчити дітей дбати про своє здоров'я;

2.Удосконалювати навички користування предметами особистої гігієни;

3.Побуждать дітей відповідати питання;

4.Розвивати мислення, пам'ять.

Хід заняття:

1. Бесіда про предмети особистої гігієни:

Діти. До нас у гості прийшло Ведмедик. У нього в сумці лежать якісь речі. Він каже, що вони йому зовсім не потрібні. Може, вони нам знадобляться? Подивимося…?

(У сумці лежать: мило, рушник, гребінець, зубна щітка. По черзі дістаємо і розповідаємо, навіщо вони потрібні.)

Навіщо потрібно мило?

Щоб мити руки.

Коли ми миємо руки?

Ми миємо руки перед їжею і після того, як поїсти, коли забруднюються руки після малювання або ліплення, після того, як погладили тварин після відвідування туалету.

А ось, скажімо, ви ходили на прогулянку. Прийшли, роздяглися і одразу побігли за стіл. Правильно ви зробили?

Ні! У нас руки брудні!

А що треба зробити, щоби руки стали чистими?

Помити їх!

2.Пальчикова гімнастика:

Давайте покажемо Ведмедику, як треба мити ручки.

Кран відчинили, руки мили.

Милом ми їх натирали,

Піною бруд ми вимивали.

Терли, терлі, мили, мили,

А потім водою все змили.

Рушником витирали.

Руки чистими так стали!

3.Продовження розмови:

Для чого потрібний рушник?

Щоб витиратись.

Навіщо потрібна гребінець?

Щоб розчісуватись.

А це що?

Це зубна щітка.

Як ви вважаєте, хлопці, скільки разів на день треба чистити зуби?

Двічі на день – вранці та ввечері.

Навіщо треба чистити зуби?

(Завдання для дітей: розкласти у правильній послідовності підготовлені картинки по етапах чищення зубів)

3.Фізкультхвилинка «Весела зарядка»:

Щоб бути здоровими, потрібно не тільки дотримуватись правил особистої гігієни, але й робити зарядку. Давайте покажемо Ведмедика, як ми робимо зарядку!

Сонце глянуло в ліжечко.

Раз два три чотири п'ять.

Усі ми робимо зарядку.

Треба нам сісти та встати.

Руки витягнути ширше.

Раз два три чотири п'ять.

Нахилитися – три, черите.

І на місці поскакати.

На шкарпетку, потім на п'яту.

Дружно робимо зарядку.

Молодці!

4. Дидактична гра «Допоможемо лялькам»:

На столі сидять ляльки. Одна невмита, друга непричесана. Поруч – мило, невеликий тазик з водою, рушник, гребінець та шпилька. Потрібно визначити, кому що потрібно і привести ляльок до ладу.

5.Завдання «Розфарбуй предмет»:

Давайте подаруємо нашому гостю Ведмедик зубні щітки і мило, щоб він ніколи не забував чистити зуби, вмиватися і мити руки. Для цього нам потрібно прикрасити на картинках зубні щітки та мило. (Роздати дітям підготовлені заготовки, олівці.)

Молодці. Покладемо наші картинки в сумку Ведмедика.

6.Завдання «Знайди предмет»:

А тепер давайте знайдемо на картинках ті предмети, які нам потрібні, щоб бути чистими та охайними. (Показуємо дітям підготовлені картинки із зображенням різних предметів, серед яких є предмети особистої гігієни.)

7.Підсумок заняття:

Наша розумна головка

Думала сьогодні вправно.

Вушки все почули,

Очі подивилися.

Ручки все виконали,

А ніжки посиділи.


"Гігієна всім корисна". Конспект заняття у другій молодшій групі
Програмний зміст:
Продовжувати спонукати до здорового способу життя. Виховувати звичку стежити за своїм зовнішнім виглядом, користуватися індивідуальними предметами особистої гігієни Викликати мовну активність дітей, закріплювати уявлення про функціональне призначення предметів, називаючи їх, використовуючи слова різних граматичних формах. Підтримати та заохочувати ініціативу дітей. Вчити дітей, слухаючи знайому потішку, активно допомагати вихователю, читати її.
Попередня робота:
Розгляд ілюстрацій твору
Заучування потішок.
Дидактична гра «Умивайся правильно»
Сюжетно-рольова гра «Дочки-матері»
Рухлива гра «Бульбашка»
(Діти сидять на стільчиках розставлених півколом. На столі у вихователя ємність з водою, накрита серветкою) Вихователь: Ой, хлопці, я приготувала вам сюрприз. Відгадайте, що в мене може бути на столі?
Діти: Цукерки
Вихователь: Ні, хлопці, давайте вам трохи допоможу. Послухайте:
Якщо руки наші у ваксі,
Якщо на ніс сіли ляпки,
Хто тоді нам перший друг,
зніме бруд з обличчя та рук.
Діти: Вода
Вихователь: молодці, звичайно ж, це загадка про воду (вихователь відкриває серветку). Послухайте хлопці вірш:
Ображається водиця –
Бруд не прикрашає обличчя.
Хто красивим хоче стати,
Воду має шанувати.
Вихователь: хлопці, про що вірш?
Діти: про воду
Вихователь: молодці. Скажіть навіщо потрібна вода?
Діти: щоб чай попити
Діти: Суп зварити
Вихователь: Скажіть, а щоб одяг став чистим. Що ми можемо вдіяти?
Діти: випрати одяг
Вихователь: Якщо посуд брудний, що потрібно зробити?
Діти: помити посуд
Вихователь: Хлопці, а кому ще потрібна вода?
Діти: тваринам
Вихователь: навіщо потрібна вода тваринам?
Діти: пити
Діти: вмиватися
Вихователь: правильно
Рано вранці на світанку
Вмиваються мишенята
І кошенята, і каченята,
І жучки та павуки.
Вихователь: Хлопці, скажіть, кому ще потрібна вода?
Діти: квітам
Вихователь: А як називаються квіти, які ростуть вдома?
Діти: Домашні
Вихователь: Ні, хлопці, квіти, які ростуть вдома, називаються кімнатні. Скажіть, а навіщо потрібна вода квітам?
Діти: щоб не засохли
Вихователь: Правильно. Вода потрібна не тільки людям, а й тваринам та квітам. Без води не можна прожити. А що ми з вами робимо вранці?
Діти: вмиваємося
Вихователь: правильно. Давайте трохи відпочинемо (фізхвилинка)
Льється чиста водиця,
Ми вміємо самі митися.
Порошок зубний беремо,
Міцно щіткою зуби трьом
Моєму вуха, моєму шию,
На очах ми гарнішаємо.
Вихователь: Давайте пограємо ще раз
Вихователь: Хлопці, навіщо людина вмивається?
Діти: Щоб бути чистим
Діти: Красивим
Діти: Акуратним
Вихователь: Правильно! А ще щоб не захворіти. У нас на тілі скупчуються шкідливі мікроби, ми їх не бачимо. Тому, треба митися, доглядати себе. Людина миє все тіло, коли купається у ванні, під душем, а може окремо вимити руки, обличчя, ноги. Усі люблять купатися: і люди, і тварини.
Вихователь: Всіх покликаю я вас до води, є вона у нас скрізь - і в річці, і в океані, в озері, струмку та ванні. Проведемо гру зараз. Я роздаю вам блакитні стрічки – це у нас струмки. Під музику давайте створимо з струмків велику річку (вихователь непомітно для дітей кладе мило на річку).
Вихователь: Яку ви велику річку зібрали, молодці! Ой, а що це пливе річкою?
Діти: мило
Вихователь: Правильно, це мило! Мило та вода справжні друзі! Хлопці, а що нам ще потрібно, щоб бути чистими, акуратними?
Вихователь: Яке приладдя нам потрібне?
Діти: мочалка
Діти: мило
Діти: вода
Вихователь: Вода, Мишко, обов'язково потрібна для того, щоб бути чистим, але вода це не приналежність.
Вихователь: Ще яке приладдя потрібне кожній людині?
Діти: гребінець
Діти: рушник.
Вихователь: Молодці, зараз ми пограємось. У мене на столі лежать предмети (мило, щітка, зубна паста, рушник, гребінець). Кого я викличу той маю відгадати, що я сховаю в мішечок. Васю, виходь подивися уважно на всі предмети уважно, що лежать на столі. Запам'ятав? А тепер відвернися! Я покладу один із предметів у мішечок (вихователь кладе предмет у мішечок). А ти відгадаєш. Повертайся, відгадай, що я сховалась у мішечок.
Діти: гребінець
Вихователь: правильно, навіщо нам потрібна гребінець?
Діти: волосся розчісувати
Вихователь: Молодець. Тепер Динара виходь. Подивися на предмети та запам'ятай. Відвернися (вихователь кладе предмет у мішечок). Повертайся. Що я прибрала?
Діти: мило.
Вихователь: Навіщо потрібно мило?
Діти: Руки мити.
Вихователь: Молодець! Сашко тепер ти виходь. Запам'ятовуйте предмети. Відвертайся (вихователь кладе предмет у мішечок). Повертайся. Чого не стало?
Діти: Зубний пасти
Вихователь: Правильно, навіщо потрібна зубна паста?
Діти: Зуби чистити.
Вихователь: А чим ми ще чистимо зуби?
Діти: щіткою.
Вихователь: Молодці! Правильно. Подивіться вона (вихователь показує щітку). Всі ці предмети потрібні нам щоб ми були чистими та акуратними.
Хай живе мило запашне,
І рушник пухнастий,
І зубний порошок,
І густий гребінець!
Вихователь: Хлопці, про що ми сьогодні говорили?
Діти: про воду
Діти: про предмети, необхідні людині.
Вихователь: Навіщо потрібна вода?
Діти: пити
Діти: прати
Діти: готувати
Вихователь: Молодці хлопці та дівчата. Ми сьогодні говорили про воду. Без води нам не прожити. Ви добре знаєте предмети, які нам потрібні, щоб бути чистими і акуратними.


Додані файли

Розмови про здоров'я "Правила особистої гігієни"

у другій молодшій групі «Непосиди»

Мета: Закріпити послідовність дій при вмиванні та знання про призначення предметів туалету; виховувати бажання бути чистим та акуратним; розвивати діалогічну мову, вчити доброзичливому спілкуванню один з одним та з дорослими.

Хід розмови

Вихователь читає вірші про грязнулі та охайні діти. Діти розглядають ілюстрації – чистюля та бруднуля.

Лунає тук у двері. Входить Мойдодир, вітається, читає уривок із вірша К. Чуковського.

Мийдодір:

Я – великий умивальник,
Знаменитий Мойдодир,
Умивальників начальник
І мочалок командир.

Ану, хлопці, дайте відповідь, чи є серед вас грязнули? Скажіть мені, які місця на вашому тілі забруднюються найбільше?

Ви знаєте: для того, щоб змити бруд і привести себе в порядок, потрібні спеціальні предмети. Які ви згадаєте, коли відгадаєте загадки.

Ходжу, блукаю не по лісах,
А по вусах, та волоссю,
І зуби у мене довші,
Чим у вовків та у мишей.

(гребінець)

Дощ теплий і густий,
Цей дощ не простий
Він без хмар, без хмар
Цілий день іти готовий.

(Душ)

Вислизає, як живе,
Але не випущу його я.
Білою піною піниться,
Руки мити не лінується.

(Мило)

Мойдодир хвалить дітей, запитує їх, чи вміють вони правильно мити руки та обличчя. Пропонує всім пройти в умивальну та показати, як правильно користуватися милом тощо.

Мийдодир дарує дітям іграшки для пускання мильних бульбашок. Грають усі разом у групі чи на прогулянці.

Тема: Пігулки ростуть на грядці.

Мета: Дати знання про овочі, познайомити з поняттям вітаміни, виробляти дбайливе ставлення до близьких та бажання допомогти їм.

Хід розмови.

Проводиться інсценування за участю Хрюші та Степашки. У Хрюші зав'язане горло, у Степашки – кошик із овочами.

Герої вітаються. Степашка питає Хрюшу, чому він сумний. Той відповідає, що йому болить голова і йому дуже погано, хочеться полежати. Степашка питає Хрюшу, куди він іде. Хрюша відповідає – в аптеку, купувати ліки та вітаміни, щоб вилікуватися. Степашка вчить Хрюшу, як треба правильно вчинити: Якщо ти захворів, то треба викликати лікаря, тільки лікар може вилікувати хворого. Але ти, Хрюша, швидше за все, просто неправильно харчувався і тому ослаб. Ану розкажи нам чесно, чим ти харчувався останнім часом» . Хрюша зізнається – морозивом, шоколадом, печивом, вафлями. Вихователь пропонує дітям пояснити Хрюші, що він робив неправильно.

Потім вихователь обговорює разом із дітьми, які продукти треба їсти, щоби бути міцним, здоровим і менше хворіти.

Діти помічають у Степашка кошик і цікавляться, що в ньому. Степашка повідомляє: «Вітаміни» . Діти дивуються, адже насправді у кошику просто овочі. Проводиться розмова про городі, про те, як і де, ростуть овочі і як їх потрібно доглядати, щоб вони виросли великими і солодкими.

Степашка пропонує Хрюші та дітям розглянути те, що він приніс. Діти розглядають, називаючи кожен овоч. Степашка пояснює Хрюші та дітям, чому овочі – вітаміни, розповідає, наскільки вони корисні і чому їх треба їсти цілий рік.

Степашка пропонує пограти у гру «Чудовий мішечок» - дізнатися овочі на дотик. Після гри Степашка передає овочі Хрюше – нехай він їсть вітаміни та буде здоровим. Хрюша дякує другу, заглядає в кошик і повідомляє, що там багато моркви; пригощає всіх дітей. Герої прощаються з дітьми та йдуть.

Тема: Корисна та шкідлива їжа.

Ціль: Дати поняття про правильному харчуванні; закріпити знання про продукти харчування; викликати бажання дбати про своє здоров'я; вчити піклуватися.

Хід заняття.

Педагог пропонує дітям приготувати обід для ляльок, які мешкають у групі.

Вихователь: Спочатку потрібно вирішити, що ми готуватимемо. Давайте приготуємо те, що ви найбільше любите їсти. (Кожна дитина називає свої улюблені страви.)Як багато ви назвали, молодці. Але, напевно, нашим лялькам не варто так багато всього їсти. Адже, якщо з'їсти занадто багато їжі, може захворіти на живіт, може знудити. А що може статися? (Діти діляться відповідним особистим досвідом.)

Давайте вирішимо, що ми приготуємо. Сьогодні ми будемо не святковий, а звичайний обід. Що ми з вами їмо на обід щодня? (Суп, друге, салат, хліб, компот.)Нам потрібно купити все потрібне в магазині.

Всі разом «ідуть до магазину» , роль продавця виконує вихователь, який запитує, що діти хочуть купити. У діалозі вихователя та дітей називаються корисні продукти. Продавець, «роблячи рекламу» , розхвалює всі продукти, у тому числі цукерки, тістечка та інші солодощі. Але діти мають вибрати лише продукти для приготування обіду, а не купувати все, що їм заманеться.

Всі разом готують обід та накривають на стіл, потім годують ляльок. У процесі йдеться про те, що корисно і потрібно їсти в обід, а що не дуже корисно; які продукти необхідно їсти рідше, ніж інші.

Тема: Роль ліків та вітамінів.

Цілі: Уточнити та закріпити знання дітей про ліки та вітаміни; дати поняття про обережність при використанні ліків та вітамінів; підкріплювати впевненість у необхідності ведення здорового способу життя.

Хід розмови.

Вихователь: Ми багато говорили про здоров'я та знаємо, що здоров'я – одна з головних цінностей людського життя. Скажіть, чому людині так треба бути здоровою? (Коли людина здорова, вона бадьора, енергійна, із задоволенням працює і грає.)А що має робити людина для того, щоб зберегти своє здоров'я? (Він повинен дотримуватись режиму дня, займатися спортом, частіше бувати на свіжому повітрі, правильно харчуватися.)На жаль, люди все одно хворіють, хтось частіше, хтось рідше. Є дуже серйозні захворювання, які лікуються довго і лише у лікарні. Але ми сьогодні поговоримо про застудні та вірусні захворювання, на які люди хворіють найчастіше. Що то за хвороби? (Ангіна, грип, звичайна застуда.)Ці хвороби можна перемогти і в домашніх умовах, але найчастіше за допомогою лікарів.

Згадаймо, що потрібно зробити, якщо хтось захворів. (Викликати лікаря додому або сходити до лікаря в поліклініку.)Як же лікар лікує хворого? (Він прописує йому ліки.)Ліки бувають різними. У яких формах випускають ліки? Чи знаєте, ви якісь ліки є у вас вдома і де вони зберігаються? (Відповіді дітей.)Багато хто з вас не зміг відповісти на це питання. І це добре. Дорослі повинні завжди прибирати ліки у недоступне для дітей місце. Багато ліків виглядають привабливо, та й на смак приємні. Але це не означає, що вони завжди і для всіх нешкідливі. Ліки призначені лише для лікування. Лікуватися ними можна лише під керівництвом лікаря чи досвідчених дорослих людей. Одна гарна таблетка може завдати непоправної шкоди здоров'ю людини. Саме тому дітям краще взагалі не знати, де ліки. Адже користуватись ліками самостійно діти не повинні.

Вихователь показує яскраві упаковки з вітамінами.

Вихователь: А це що таке? (Вітаміни.)Навіщо вони потрібні? Чи можна вилікуватися, приймаючи лише вітаміни? Як ви думаєте, вітаміни – це скоріше ліки чи цукерки? Правильно ні те, ні інше. Вітаміни не лікують організм, як ліки, а лише зміцнюють його, допомагаючи протистояти хворобам. І хоча вітаміни солодкі та смачні, їсти їх як цукерки не можна. Вітаміни з'їдені у великій кількості, завдадуть шкоди здоров'ю. Пам'ятайте – дітям не можна їсти вітаміни завжди, коли хочеться.

Травма: як її уникнути.

Цілі: Продовжувати вчити надавати посильну допомогу у разі травми; виховувати почуття милосердя та співчуття; вчити правильно вести себе вдома та на вулиці; уникати отримання травми.

Хід розмови.

Діти розглядають плакати та ілюстрації, які демонструють надання першої допомоги при травмі. Намагаються зрозуміти, що сталося з людиною у кожному конкретному випадку, як і чому людина отримала травму. Діти згадують аналогічні випадки зі свого життя: розповідають, як отримали травми; міркують, чи можна було уникнути травмування. Потім заводиться розмова про загальну обережність, дотримання правил безпеки вдома та на вулиці. Діти повинні розуміти, що часто людина сама винна в тому, що з нею відбувається.

Доцільно найбільшу увагуприділяти прикладам із життя дітей (Розбив коліно або ніс, посадив скалку в палець, вдарився, впав і т.п.)Важливо пояснити дітям, що у разі травми слід негайно попросити допомоги дорослих. Але в деяких випадках можна самим спробувати щось зробити. Наприклад, до звичайної подряпини прикладають чисту хустку або лист подорожника.

Гра «Допомога при травмі» з картками чи предметами. Діти обирають «травмованого» (малюнок, іграшку)і надають йому допомогу. Принагідно розповідають, що і як вони роблять.

Конспект ООД на тему: «Сонце, повітря та вода-наші кращі друзі

Мета: Формувати уявлення про здоровому образіжиття; виховувати бажання стежити за своїм зовнішнім виглядом; формувати знання у тому, що є джерелом здоров'я; сформувати знання про предмети особистої гігієни та поняття – особиста гігієна.

Завдання:

Освітня.

  1. Розширювати уявлення дітей про предмети побуту, пов'язані з культурно-гігієнічними звичками, у тому, що є джерелом здоров'я.
  2. Розширювати уявлення про культурно-гігієнічні звички засобами художньої літератури.
  3. Розвивати вміння виразно читати знайомі забавки, вірші.

Розвиваюча.

  1. Формувати вміння орієнтуватися у просторі.
  2. Розвивати вміння точно виконувати рух відповідно до тексту.
  3. Вчити найбільш виразно відображати у малюнку образи (сонце, повітря, струмок).

Виховна.

  1. Формувати вміння вести простий діалог із дорослим та однолітками з приводу дотримання культурно – гігієнічних звичок.
  2. Виховувати бажання стежити за своїм зовнішнім виглядом та акуратністю.

Попередня робота: Розучування віршів; розгадування загадок; читання твору К. І. Чуковського «Мийдодир» ; бесіди з дітьми: про сонце, повітря, воду; про особисту гігієну, перегляд слайдів.

Обладнання: проектор, схема чистки зубів, блакитні стрічки, гуаш, пензлі, листи білого паперу, презентація «Сонце, повітря, вода» .

Хід заняття:

Вихователь: Хлопці, сьогодні ми з вами вирушимо у подорож до країни «Здоров'я» давайте вітаємо один одного.

Комунікативна гра «Привіт!» .

- Займайте місця у вагончиках і вирушаємо:

Ось поїзд наш їде, колеса стукають,
А в цьому поїзді хлопці сидять, чух-чух,
Чух-чух, а в цьому поїзді хлопці сидять.
Чууух.

Ось ми й приїхали до міста «Вітамінки» .

Зустрічає дітей айболіт.

Розмова про їжу, правила поведінки за столом. Показ ілюстрацій – вітаміни, продукти харчування. Роблять розминку «Небоління» .

Сюрпризний момент: приходить Сонечко.

Розповідь потішки:

Світить Сонечко у віконце
Світить у нашу кімнату
Ми захлопаємо в долоні
Дуже радіють сонечку.

Вихователь: Діти, а що дає нам Сонечко? (Тепло, світло, сонячна засмага, вітамін "Д" ) .

Вихователь: правильно, з сонцем ми отримуємо засмагу, приймаємо сонячні ванни, вітамін "Д" потрібний нам для того, щоб наші кістки були міцними.

Фізхвилинка: «Сонечко» .

Ось як Сонечко встає
Вище, вище, вище. (Діти піднімають руки через сторони вгору, піднімаючись на шкарпетки).
До ночі Сонечко зайде
Нижче, нижче, нижче. (Діти присідають, опускаючи руки вниз).

Добре, добре Сонечко сміється,
А під Сонечком нам
Весело живеться. (Діти крокують на місці, ляскаючи в долоні).

Дитині пропонується намалювати сонечко на аркуші паперу, закріплене на мольберті, в цей час вмикаємо запис «звук сонця» (звуки природи).

Вихователь: Хлопці, на прогулянці, вдома, в дитсадку щодня ми з вами дихаємо повітрям. Скажіть, яким має бути повітря, щоб були здоровими? (Повітря має бути чистим, без пилу та бруду).

Вихователь: Правильно, повітря має бути чистим, свіжим, без сторонніх запахів. А що може статися з людиною, якщо повітря буде забруднене? (Людина може захворіти).

Вихователь: Діти, а ми з вами бачимо повітря? (Ні). А як ви вважаєте, чому? (Бо він прозорий).

Але ми можемо його відчути, як він тонким струмком, через ніс потрапляє до нас у живіт. Давайте спробуєм.

Дихальна гімнастика - вправа «Погончики» по Стрільниковій.

І. п - стоячи ноги злегка розставлені, руки вздовж тулуба. Вдих носом, плавно повертаємо голову до правого плеча, видих через рот, голову прямо, вдих, плавний поворот до лівого плеча, видих.

Вихователь: Діти, а до нас прийшов незвичайний гість.

Заходить дитина, одягнена в костюм «повітря» , заносить кульки.

Що це? (Кулька)

Він худий, маленький, його можна сховати в долоню, отак (показати). Наш гість хоче, щоб я його надула повітрям (надуваємо).

Хлопці, якою стала кулька? (Круглий, великий (үлкен-великий).

Кулька легка чи важка? (Легкий)

А як ви вважаєте чому, що в нього всередині? (Тому що всередині повітря).

Давайте послухаємо, який звук видає кулька, коли повітря з неї виходить.

Діти всі разом вимовляють звук ш-ш-ш-ш.

Дітям пропонується намалювати повітря у вигляді кульки, тому що повітря ми не бачимо, але воно є в повітряній кульці.

Звучить музика та входить «Мийдодир» .

Привіт діти,
Дівчата та хлопчики.
До вас поспішав я в дитячий садок,
Усіх я вас побачити радий!

Я великий умивальник.
Знаменитий Мойдодир.
Умивальників начальник
І мочалок командир.

Відповідайте мені.
Ви здоровенькі? Так (Показують)
Ви чистенькі? Так.
З милом дружите? Так.

З водою дружите? Так.

Покажіть, як ви дружите з водою, як миєте руки (Показ дітьми правила миття рук)

Читання та імітація рухами.

Кран відкрийся ніс умийся
Мийтеся відразу обидва очі
Мийтеся вуха, мийся шийка,
Мийся шия гарненька.

Мийся, мийся, обливайся,
Бруд змивайся, бруд змивайся.

А де можна зустріти воду? (Вода-су). (У річці, струмку, океані).

Гра «Струмок» : з коротких стрічок, розкладених у різних місцях групової кімнати, з'єднати їх в одну «велику річку» .

Дітям пропонується намалювати воду, струмок (у цей час звучить запис "Звуки природи" - весняний потічок.)

Вихователь: Діти, подивіться, яке незвичайне дерево!

А які предмети особистої гігієни ви знаєте? (гребінець, мило, зубна щітка, паста, зубний порошок).

Щоранку та вечір усім потрібно чистити зуби, оскільки між зубами залишаються залишки їжі.

Розглянути з дітьми правила чищення зубів.

А чи відгадаєте ви мої загадки?

Загадки:

Зубаста пила, у ліс густий пішла
Весь ліс оминала, нічого не спилила (гребінець)

Костяна спинка, жорстка щетинка,
З м'ятною пастою дружить
Нам старанно служить (Зубна щітка)

Гладко і запашно, миє дуже чисто,
Потрібно щоб у кожного було. Що це? (мило)

Вона допомагає нам чистими стати
І вимити підлогу та білизну випрати (вода)

Заходить хлопчик «Грязнушкін» .

Хлопчик: Ха, ха, ха! Вмиваються, чистоту наводять! Я не люблю вмиватися!

Діти розповідають вірші про гігієну.

Мойдодир вмиває хлопчика.

Хлопчик: Дякую вам, хлопці, я тепер завжди буду охайним, чистим!

Мойдодир: Ну, молодці, тепер я впевнений, що ви завжди стежитимете за чистотою свого тіла, за своїм здоров'ям і залишатиметеся здоровими. До побачення, хлопці.

Дарує дітям дитяче мило.

Вихователь: Хлопці, ось наша подорож і добігла кінця, нам настав час вирушати в дитячий садок, давайте займемо свої місця у вагончиках. Поїхали. (Під музику)

Ось поїзд наш мчить
Колеса стукають, а в поїзді
Цим хлопці сидять
Чух-чух, чух-чух,

А в цьому поїзді хлопці сидять.

Ось ми й повернулися до дитячого садка. Скажіть, що ви дізналися, кого ми можемо назвати нашими найкращими друзями? (Сонце, повітря та вода - наші найкращі друзі)Чим займалися на занятті?

Підсумок заняття. Частую дітей морквою.

Цілі:

Щеплювати дітям найпростіші культурно-гігієнічні навички.
Закріпити знання про колір, величину (широкий-вузкий), форму предмета, геометричні фігури, розташування предмета в просторі щодо себе.
Активізувати словник на тему.
Вправляти в рахунку, вмінні позначати його результат цифрою (1 та 2).
Вчити дітей малювати пензликом прямі вертикальні лінії.
Удосконалювати вміння ліпити із солоного тіста, малювати олівцями, наклеювати деталі зображення на задане місце.
Розвивати мислення, дрібну моторику, координацію рухів, почуття ритму.

Обладнання:

Лялька (брудна, кудлата, в пом'ятому одязі), іграшки-звірята.
Предмети гігієни (мило, серветки, шампунь, губки, баночки з-під шампуню тощо у двох примірниках кожен).
Прищіпки, силуетні зображення гребінця без зубців із твердого картону.
Зображення фону з мотузкою для білизни, вирізані з кольорового паперу силуетні зображення одягу, клей.
Зображення фону з зображенням рушники, фарби, пензлі.
Картинка з наклеєними геометричними фігурами-мильницями, вирізані аналогічні геометричні фігури, трохи меншого розміру – мильниці.
Серветки та таці червоного, зеленого, синього та жовтого кольорів.
Кольорові олівці. Намальований контур гребінця без зубців.
Рушники однакової довжини, але різної ширини.
Мотузка для білизни.
Аудіозаписи: "Чистюлі", "У ванній".

Хід заняття:

Ігрова ситуація «Лялька-грязнуля»

Сьогодні до нас у гості прийшла лялька. Щось вона не заходить. Стоїть за дверима. Давайте її покличемо, скажімо: Лялька, заходь. (Вноситься лялька).
Ой, а що це з лялькою? Діти, вам подобається ця лялька? А чому не подобається? Лялька брудна, кудлата, пом'ята. Доведеться нам з вами навчити ляльку, що треба робити, щоб бути чистою та красивою.

Я – лялька-замарашка.
Брудна моя сорочка.
З милом я не мою руки,
У жирних плямах мої штани.
Діти не хочуть зі мною дружити.
Що робити, як мені бути?

Ой, лади, лади, лади,
Не боїмося води!
Чиста водичка
Вмиє наше личко,
Вимиє долоні,
Намочить нас трошки,
Ай, лади, лади, лади,
Не боїмося води!
Чисто вмиваємося,
Мамі посміхаємось!

Мило

Дидактична гра «Розкладемо мило в мильниці»

Мило кладуть у мильниці, а тут усе переплуталося. Розкладіть мило в мильниці, що підходять за формою.

Покажіть мило круглої форми, схоже на коло (квадрат, прямокутник). А це мило схоже на фігуру «овал».

Ліплення «Мило»

Діти розкочують солоне тісто в коржик і вирізують формою фігурки-мило.

Гребінець

Гра з прищіпками «гребінець»

У цієї гребінця зламалися всі зубці. Давайте зробимо гребінець нові зубці з прищіпок.

Малювання «Нова гребінець»

Діти малюють прямі вертикальні лінії – зубці гребінця.

Серветки

Дидактична гра «Різнокольорові серветки»

Перед вами серветки різного кольору. Покажіть червону серветку, жовту, зелену, синю. Покладіть червону серветку перед собою, зверху на неї покладіть жовту серветку, поруч покладіть синю серветку, зелену серветку візьміть до рук і підніміть нагору.

Розкладіть серветки на таці такого ж кольору: червоні серветки - на червоні таці, жовті серветки - на жовті таці, сині серветки - на сині таці, а зелені серветки - на зелені таці.

Динамічна пауза-танець «Чистюлі»

Діти виконують танцювальні вправи на показ дорослого.

Рушник

Дидактична вправа «Широкий і вузький рушник»

Рушники бувають різні: от рушник вузький - ним можна витерти руки та обличчя; а ось рушник широкий - ним можна витерти все тіло після душу або ванної.

Це якийсь рушник? Широке. А ось це якийсь рушник? Вузький рушник. Покажіть широкий рушник, покажіть вузький рушник.

Малювання «Гарний рушник»

А ось цей рушник ми прикрасимо візерунками. (Діти малюють пальчиками смужки та крапки).

Дидактична гра «Знайди такий самий предмет»

Дітям лунають різні предмети гігієни (мило, серветки, шампунь, губки, баночки з-під шампуню тощо). Потім діти повинні підібрати такий самий як у них предмет гігієни.

Зубна щітка

Дидактична вправа «Порахуй та познач цифрою»

Скільки зубних щіток у склянці? Одна. Позначте цифрою. А скільки зубних щіток у цьому стаканчику? Дві щітки. Позначте цифрою. У якому стаканчику більше зубних щіток?

Пральний порошок

Гра «Розважимо білизну на мотузку сушитися»

Діставайте з кошика чисту випрану білизну і розвішуйте сушитися на мотузку. А щоб вітром не здуло білизну, прикріпіть її прищіпками.

Аплікація «Сушимо білизну»

На аркуші паперу намальована лінія – мотузка для сушіння білизни.

Діти наклеюють силуетні зображення одягу.

Шампунь

Музично-ритмічна вправа «У ванній»

Хто тут буде куп-куп,
По воді - хлюп-хлюп?
У ванну швидко - стриб, стриб,
У ванні ніжкою – тряс, дрог!
Мило буде пінитися,
І бруд кудись подінеться.

Дітей підводять до висновку, що для того, щоб бути здоровим і красивим, потрібно бути чистим.

Конспект заняття у другій молодшій групі з прищеплення культурно-гігієнічних навичок: «Лист від Чомучки».


Програмний зміст:
- вправляти дітей у вмінні описувати предмети особистої гігієни, давати їм характеристику;
- Показати значення правил особистої гігієни на зрозумілих для дітей прикладах;
— навчати дітей оцінювати вчинки та порівнювати їх із правилами;
- Закріпити навички правильного використання предметів особистої гігієни.

Матеріали, обладнання: аудіозапис «Лист від Чомучки», магнітофон, дидактична гра"Так чи не так"; предмети особистої гігієни, листи із завданнями, барвисті конверти; смужки паперу червоного та зеленого кольорів.

Попередня робота: розгляд предметів особистої гігієни,
обговорення їхнього призначення; читання творів про чистоту, гігієну;
розучування потішок, пісень.

Хід заняття:
Звучить аудіозапис «фанфари», потім звернення Чомучки. «Здрастуйте хлопці! Мене звуть Чомучка. Якось я побував в одному дитячому садку і спостерігав за тим, як діти виконують правила особистої гігієни та вирішив написати всім листи – завдання».

Вихователь: - Хлопці, подивіться, у мене в руках (Показує кольорові конверти)ті листи – завдання, про які говорив Чомучка, я їх уже отримала. Давайте їх разом прочитаємо. Бажаєте?
(Відповіді дітей) Тоді слухайте уважно. Отже, перший лист (відкриває конверт із цифрою 1 та зачитує): «Жили були крокодил гена, Чебурашка та Шапокляк Крокодил Гена та Чебурашка завжди мили руки перед їжею, а Шапокляк не любила вмиватися. Якось у неї захворів живіт. Як ви вважаєте, чому? Яке б правило ви покарали Шапокляк виконувати щодня і перед їдою?
(Відповіді дітей)

Також цікаве заняття зі здоров'язбереження в дитячому садку:

Вихователь: -Хлопці, а давайте ми з вами дружно покажемо, як уміємо вмиватися! (Вихованець разом із дітьми промовляє вірш та імітують рухи.)
«Мою ручки до ліктів,
Я водою холодніше,
А потім обличчя та шию
Я намилю якнайшвидше.
Стану відразу чистий-чистий,
І веселий, і променистий.

Вихователь: — Ну що, хлопці, перейдемо до другого листа? (Відповіді дітей)«Як-то раз тато, мама та Оля сіли за стіл обідати. Оля взяла хліб і почала грати. Хліб упав на підлогу, скрізь були крихти. Щоб ви сказали Олі? Якому правилу їй треба вчитися? (Відповіді дітей)Молодці хлопці! А що ж за завдання у нас у третьому листі? Давай прочитаємо? (вихователь зачитує лист)«Ляльки влаштували велике прибирання. Підміли чисто - чисто кімнату, витерли пил, а маленьке зайченя не допомагало, бігало на вулиці. Коли він повернувся і пішов до кімнати, після нього залишилися брудні сліди. Як ви думаєте, про що забули ляльки? Яке правило не виконало зайченя?» (Відповіді дітей)

Вихователь: — Ой, хлопці, я зовсім забула, адже ми не дослухали звукове послання Чомучки (виховник включає запис): «Діти, крім листів, я надіслав ще предмети туалету Розгляньте їх і розкажіть про них, відповідаючи на запитання:
1. Як називається предмет?
2.Для чого необхідний цей предмет?
3.Як доглядати за цим предметом? (Спочатку розповідає про предмет вихователь, потім питає 3-4 дітей).

Вихователь: — Ну от, хлопці, ми дійшли до четвертого листа. Нині я його зачитаю. «Чому я приготував для вас загадки, послухайте і спробуйте відгадати».
1.Кістяна спинка
На черевці щетинка
З м'ятною пастою дружить
Нам старанно служить (зубна щітка)

2.Вислизає, як живе,
Але не випущу його я.
Справа ясна цілком,
Нехай відмиє руки мені (мило)

3.Я побачив свій портрет,
Відійшов портрета ні (дзеркало). І т.д.

Вихователь: — Які ви розумні та уважні хлопці! Я підготувала для вас гру, яка називається "Так чи не так". Поясню правила гри: я вам зачитуватиму дії і показувати картинки, а ви повинні піднімати смужки. Червоний колір означає не правильна дія, «це не так» і зелений колірсмужки означає правильну дію, це так. Потім ви відповідаєте чому підняли червоні чи зелені смужки. Будьте уважні! (Вихованець починає гру та зачитує дії)

1.Зубною щіткою розчісують волосся?
2.Носовою хусткою витирають руки?
3.Шампунем для волосся миють підлогу? і т.д. (Питання - дії чергуються з картинками - діями).

Вихователь: — Ну і насамкінець Чомучка дав нам поради:
«Не забувайте мити руки після прогулянок, ігор, туалету;
Не забувайте вмиватися вранці та чистити зубки;

Утримуйте свій одяг охайним». Сьогодні ми з вами повторили правила особистої гігієни, дали характеристику предметам туалету. Всі ваші відповіді, на Чомучкіні питання, я записала на магнітофон. І відішлю їх Чому, щоб він дізнався, як добре наші діти знають правила гігієни і щодня їх виконують. Всім дякую!

Назва: Конспект НОД зі здоров'язбереження у другій молодшій групі, прищепленню культурно-гігієнічних навичок «Лист від Чомучки»
Номінація: Дитячий садок, Конспекти занять, НОД, здоров'язбереження, 2 молодша група

Посада: вихователь
Місце роботи: МБ ДНЗ дитячий садок «Промінчик»
Місце розташування: місто Сєров, Свердловська область

Ця стаття також доступна такими мовами: Тайська

  • Next

    Величезне Вам ДЯКУЮ за дуже корисну інформацію у статті. Дуже зрозуміло, все викладено. Відчувається, що виконано велику роботу з аналізу роботи магазину eBay

    • Дякую вам та іншим постійним читачам мого блогу. Без вас я не мав би достатньої мотивації, щоб присвячувати багато часу веденню цього сайту. У мене мозок так влаштований: люблю копнути вглиб, систематизувати розрізнені дані, пробувати те, що раніше до мене ніхто не робив, або не дивився під таким кутом зору. Жаль, що тільки нашим співвітчизникам через кризу в Росії аж ніяк не до шопінгу на eBay. Купують на Аліекспресі з Китаю, бо там у рази дешевші товари (часто на шкоду якості). Але онлайн-аукціони eBay, Amazon, ETSY легко дадуть китайцям фору за асортиментом брендових речей, вінтажних речей, ручної роботи та різних етнічних товарів.

      • Next

        У ваших статтях цінне саме ваше особисте ставлення та аналіз теми. Ви цей блог не кидайте, я часто сюди заглядаю. Нас таких має бути багато. Мені на ел. Пошту прийшла нещодавно пропозиція про те, що навчать торгувати на Амазоні та eBay. І я згадала про ваші докладні статті про ці торги. площ. Перечитала все наново і зробила висновок, що курси це лохотрон. Сама на eBay ще нічого не купувала. Я не з Росії, а з Казахстану (м. Алмати). Але нам теж зайвих витрат поки що не треба. Бажаю вам удачі та бережіть себе в азіатських краях.

  • Ще приємно, що спроби eBay щодо русифікації інтерфейсу для користувачів з Росії та країн СНД почали приносити плоди. Адже переважна частина громадян країн колишнього СРСР не сильна знаннями іноземних мов. Англійську мову знають трохи більше 5% населення. Серед молоді – більше. Тому хоча б інтерфейс російською — це велика допомога для онлайн-шопінгу на цьому торговому майданчику. Єбей не пішов шляхом китайського побратима Аліекспрес, де відбувається машинний (дуже корявий і незрозумілий, місцями викликає сміх) переклад опису товарів. Сподіваюся, що на просунутому етапі розвитку штучного інтелекту стане реальністю якісний машинний переклад з будь-якої мови на будь-яку за лічені частки секунди. Поки що маємо ось що (профіль одного з продавців на ебей з російським інтерфейсом, але англомовним описом):
    https://uploads.disquscdn.com/images/7a52c9a89108b922159a4fad35de0ab0bee0c8804b9731f56d8a1dc659655d60.png